Manewry ważnym elementem ochrony kultury.

24-03-2010 22:44:05

Dnia 24.03.2010r. o godzinie 9,06 Nasza jednostka po raz kolejny została zaalarmowana do płonącego obiektu w parku kultury i rozrywki w Nowym Tomyślu. Tym razem były to jednak tylko manewry ze sprawdzeniem mobilności jednostek z JRG ora OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.  Po dotarciu na miejsce zdarzenia naszym druhom przyszło wykonać zadanie podłączenia zasilania wody do auta GCBA z JRG oraz do GBA z Boruji Kościelnej.  Celem  głównym ćwiczeń była ochrona zabytkowego budynku muzeum wikliniarstwa oraz stodoły na terenie muzeum.  Obiekty znajdujące się na terenie parku wykonane  są w większości z elementów drewnianych, dlatego tylko szybko i sprawnie przeprowadzona akcja decyduje o jej sukcesie. Nie bez powodu wybrano właśnie to miejsce gdyż niegdyś doszło tam do pożaru dworku myśliwskiego niestety niedostatecznie monitorowanego, który spłonął doszczętnie mimo starań strażaków. Od tamtego zdarzenia poczyniono wiele starań w celu zwiększenia bezpieczeństwa tych obiektów montując czujniki dymu, monitoring by zachować dziedzictwo kulturowe miasta Nowego Tomyśla.  Po zakończeniu manewrów druhowie z jednostek OSP oraz JRG udali się na zwiedzanie muzeum połączonym z zapoznaniem się z ważnymi elementami ochrony tych obiektów. Po zakończonych działaniach około godziny 10,00 , jednostka z JRG została wezwana do wypadku a naszym druhom pod nieobecność strażaków z PSP przyszło zabezpieczać miasto Nowy Tomyśl.

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

autor : KP
foto: KP