Pożar pomieszczenia Gospodarczego.

14-05-2010 13:54:48

Dnia 14,05.2010r. około godziny 11,25 doszło do pożaru budynku gospodarczego niedaleko miejscowości Sątopy. Jako pierwsza na miejsce akcji dotarła Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Nowego Tomyśla. Strzelający eternit jak i płomienie sięgające 8m w górę stwarzały realne zagrożenie dla pobliskiego domu jak i lasu. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsc szczególnie narażonych na płomienie jak i ratunek mienia. Dodatkowe niebezpieczeństwo stwarzały 2 butle z gazami wybuchowymi w palących się pomieszczeniach. Mimo szybkiej reakcji JRG, wielu zastępów OSP, budynku nie dało się uratować.  Przyczyna pożaru jak na razie nieznana ale wiadomo, że w trakcie wybuchu pożaru w budynku nie było prądu. Akcja dla naszych druhów zakończyła się ok. godz. 13. Na miejscu zostały jeszcze zastępy straży które zajęły się dogaszaniem i sprzątaniem pogorzeliska.

Satopy-4.jpg

Satopy-3.jpg