Usuwanie roju os w Bukowcu

03-09-2010 14:30:32

Od kilku lat nasza jednostka posiada na swoim wyposażeniu ubranie na osy pszczoły i szerszenie.

W minioą środę na jednej z Bukowieckiej posesji Druhowie usuwali rój os.Gniazdo zlokalizowane było pomiędzy stropem betonowym a onduliną na daszku przydomowej kotłowni. Druhowie żeby dotrzeć do roju musieli oderwać jedną z płyt pokrywających dach. Po zdjęciu płyty okazało się,że gniazdo ma ok. 0,5 m średnicy. Usuwanie gniazda trwało kilkanaście minut gdyż mimo spryskania roju preparatem owadobójczym to nadal z gniazda wylatywały i atakowały strażaków rozwścieczone osy. Akcja zakończyła się powodzeniem po całkowitym usunięci strażacy zalecili właścicielowi posesji doglądanie miejsca skąd został usunięty rój.

osy1.jpg

osy2.jpg