Dwa zdarzenia tego samego poranka.

08-02-2009 10:27:19

Dnia 8.02.2008 około godziny 5:20 nasza jednostka została zaalarmowana do dwóch zdarzeń.

Pierwsze auto GBA 519-33 udało się na wypadek, który miał miejsce na zakręcie niedaleko szkoły w Bukowcu. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn kierujący pojazdem dostawczym jadąc od strony Grodziska  Wlkp. stracił panowanie nad pojazdem zjechał na prawe pobocze uderzając w drzewo obrócił się  a następnie ściął znak i odbijając się o kolejne drzewo wylądował ustawiony prostopadle do drogi. Najprawdopodobniej w trakcie manewrów na poboczu auto przewróciło się na lewy bok gdyż ślady piasku i trawy na jego drzwiach i kole  wskazywały na to . Po przybyciu na miejsce do naszych zadań należało. Pomoc w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym gdyż na miejscu  zdarzenia w chwili przyjazdu była już jednostka PSP Nowy Tomyśl oraz karetka pogotowia .Po przeniesieni pierwszego poszkodowanego na deskę i przetransportowaniu Go do karetki nasz zastęp zabrał się za kierowanie ruchem, natomiast drugim poszkodowanym zajęli się druhowie z PSP Grodzisk Wlkp. ,któż przybyli na miejsce krótko po nas. Drugiego poszkodowanego zabrała druga karetka ,która dojechała na końcu.

Zastęp GBA 519-32 udał się na zabezpieczenie Komendy PSP Nowy Tomyśl, której strażacy ratownicy brali udział w akcjach w Bukowcu jak i w Łomnicy  gdzie palił się budynek mieszkalny. Po niespełna godzinie zmagań ratownicy z PSP udały się do swoich jednostek, co umożliwiło zadysponowanie drugiego auta z Bukowca do pomocy w usuwaniu skutków wypadku.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pomogli Auto-Pomocy w usunięciu pozostałości po rozbitym pojeździe , zneutralizowali rozlany olej i udali się do swojej jednostki.

0004.jpg00031.JPG