Informacje o OSP Bukowiec

bukowiec.jpg

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowcu powstała w 1933 roku jest to jednostka typu S3 posiada trzy samochody:

Star 244 z 1984 roku oraz Star l70 zakupiony w 2006 roku a także Ford Transit. OSP Bukowiec od 1995 roku włączona jest do  Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, posiada zestaw medyczno-ratowniczy PSP R1 (torba medyczna wraz z deską ratowniczą i szyną Kramera) i radiowy system alarmowania z wykorzystaniem indywidualnych przywoływaczy typu pager oraz terminal GSP -SMS-y - alarmowanie za pomocą telefonów komórkowych. Jednostka dysponuje bardzo dobrym zapleczem socjalnym (strażnica w remoncie). Oprócz podstawowego sprzętu i umundurowania ma na wyposażeniu poniższy sprzęt min.: nożyce rozporowe (ręczne), 2 motopompy M8/8, 2 pompy pływające NIAGARA, pompę szlamową, 2 piły motorowe STIHL, piłę do betonu, 4 radiotelefony przenośne, agregat prądotwórczy i maszt oświetleniowy. Jednostka liczy 44 członków OSP w tym 5 kobiet, posiada 3 sekcje Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w tym 1 sekcję dziewcząt.